Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Wydarzenia rok 2015 ŚŚ

Mikołaj

2015 Mikołaj 1.jpeg2015 Mikołaj 2.jpeg

W sobotę, 5 grudnia Świetlicę Środowiskową w Ściborowicach odwiedził Mikołaj. Małe dzieciaczki wraz z rodzicami, ale również te starsze przywitały szczodrobliwego gościa, który już od jedenastu lat wita w naszych skromnych, świetlicowych progach. Niezawodny dobroczyńca po weryfikacji dobrych i złych uczynków przyznał wszystkim słodkie prezenty. Wieczór upłynął w ciepłej, świątecznej atmosferze. Tylko niektóre dzieci bały się Mikołaja, co może okazać się dobrą przestrogą by być grzecznym, aż do następnych odwiedzin gościa z Laponii.


Kiermasz Smaków

Kiermasz Smaków (1).jpegKiermasz Smaków (2).jpegKiermasz Smaków (3).jpegKiermasz Smaków (4).jpeg

Dnia 17.10.2015 roku o godzinie 11 do 17 Świetlica środowiskowa w Ściborowicach zaproszona była na  ''Kiermasz  smaków, który odbył się w Hali widowiskowo - sportowej w Otmęcie. Magda i Dominika  demonstrowały dekoracje z owoców jesieni, które wykonujemy na zajęciach. Na stoisku świetlicy prowadzone były  warsztaty plastyczne można było wykonać, grzybki, ludziki i wianki. Dekoracje się podobały, a uczestnicy  kiermaszu podziwiali ozdoby, które zainspirowały dużo osób.


Dzień Ziemniaka

Dzień Ziemniaka (1).jpegDzień Ziemniaka (2).jpegDzień Ziemniaka (3).jpeg
Dzień Ziemniaka (4).jpegDzień Ziemniaka (5).jpegDzień Ziemniaka (6).jpeg

To już siódme z kolei obchody Dnia Ziemniaka w Sołectwie Ściborowice. Piękna tradycja została zapoczątkowana przez poprzednią Panią Sołtys i do dziś mieszkańcy wsi dbają o jej utrzymanie. W celebrowanie lokalnego święta zaangażowały się również dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej. Ostatnie dni minionego tygodnia upłynęły na tworzeniu pięknych i nieraz zaskakujących figurek - nie z czego innego a właśnie z ziemniaków. Autorskie figurki stanowiły dekorację stołów przy których biesiadowali Ściborowiczanie. Wśród ziemniaczanych postaci można było spotkać pieska, krecika, szczurka a nawet pszczelarza. Niektóre z nich spodobały się tak bardzo, że zostały ofiarowane gościom jako upominki. Dzieci z utęsknieniem będą czekać na kolejne obchody ziemniaczanego święta, które planowane jest na przyszły rok.

 

Pożegnanie lata

2015 Pożegnanie wakacji 1.jpeg2015 Pożegnanie wakacji 2.jpeg2015 Pożegnanie wakacji 3.jpeg2015 Pożegnanie wakacji 4.jpeg

Pożegnanie wakacji to już cykliczna impreza. Dnia 28.08.2015 dzieci i młodzież spotkały się pod altanką gdzie czas minął na grach w kalambury oraz piłkę nożną oraz gry zespołowe. Po aktywnym wypoczynku nadszedł czas na  poczęstunek w postaci pizzy. Dzieci bezpiecznie i radośnie spędziły czas wakacyjny w świetlicy. Nadchodzący rok szkolny będzie tak samo aktywny w świetlicy jak wakacje, które dobiegają końca.

 

Dzień dziecka Świetlica Środowiskowa w Otmecie

Dzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (1).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (2).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (3).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (4).jpeg
Dzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (5).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (6).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (7).jpegDzień Dziecka 2015 Świetlica Otmęt (8).jpeg

Dzień Dziecka Świetlica w Otmęcie, jak co roku spędziła aktywnie w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Tym razem nie odbył się festyn sportowy, ponieważ dla odmiany postanowiliśmy w związku  z 1 czerwca  zorganizować ognisko, przeprowadzić turniej szachowy oraz w mistrzostwa w piłkarzykach stołowych.
Obchody tego ważnego dla każdego dziecka dnia rozpoczęliśmy od złożenia życzeń „ naszym” małym i dużym dzieciakom. Następnie odbył się uwielbiany przez wszystkich turniej „piłkarzyków” w którym wzięły udział osiem dwuosobowych drużyn. Zwycięzcami okazali się niepokonani Arek i Dawid. Ale każdy uczestnik dostał słodką nagrodę za sportową postawę.
Następnie rozegraliśmy turniej szachowy, jako że jednak nie każdy potrafi grać w tę królewska grę, poza konkurencją młodsi rywalizowali także w warcaby.  W „towarzystwie” ulubionej muzyki dzieciaki grały w karty, gry planszowe, darta.
W godzinach popołudniowych w doskonałych humorach wyszliśmy na wyczekiwane ognisko. Po drodze każdy uczestnik pozbierał  patyki żeby ognisko trwało jak najdłużej. Podczas ogniska, mimo upalnej pogody humor nas nie opuszczał. Każdy mógł sobie własnoręcznie upiec kiełbaski i tosty, a jak powszechnie wiadomo taki samemu przygotowany na patyku posiłek smakuje lepiej niż największe frykasy. Atmosfera tak jak i pogoda była wspaniała aż do samego wieczora, a naszą wesołą gromadkę co rusz pozdrawiali  z kajaków i motorówek pływający po Odrze wodniacy.   Dzieci na zakończenie swojego dnia otrzymały również słodkie paczuszki. Tegoroczny Dzień Dziecka -jak i te w poprzednich latach uważamy za bardzo udany.

 

Dzień dziecka z koła PZW Otmęt


2015 Dzień dziecka (01).jpeg2015 Dzień dziecka (02).jpeg2015 Dzień dziecka (03).jpeg2015 Dzień dziecka (04).jpeg2015 Dzień dziecka (05).jpeg

Organizacja zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka to już tradycja, niemal  od 10 lat koło Otmęt organizuje zawody dla dzieci i młodzieży w terenie wiejskim. Od kilku lat uczestnicy rywalizują między sobą na boisku uprawiając wędkarstwo rzutowe. 10 czerwca 2015r. na przygotowanym obiekcie Świetlicy w Ściborowicach pod kierunkiem instruktora wędkarstwa Krzysztofa Mazurka młodzież  przystąpiła do rywalizacji. Wśród uczestników byli tacy, którzy trzymali wędkę po raz pierwszy, ale i obecni kadrowicze okręgu PZW Opole juniorów w dyscyplinie rzutowej. Dla wszystkich uczestników były paczki ze słodyczami, lody, nagrody oraz okolicznościowe puchary.

 

Dzień dziecka

2015 Dzień dziecka (1).jpeg2015 Dzień dziecka (2).jpeg2015 Dzień dziecka (3).jpeg2015 Dzień dziecka (4).jpeg2015 Dzień dziecka (5).jpeg2015 Dzień dziecka (6).jpeg

 

W Świetlicy środowiskowej w Ściborowicach 30.05.2015r. o 16.00 odbył się dzień dziecka. Z tej okazji do świetlicy zostały zakupione piłki do nogi i siatkówki. Dzieciaki  świetnie się bawiły, był poczęstunek, cała impreza odbyła się na świeżym powietrzu. Każdy duży czy mały, miał okazję wziąć udział w konkursach i grach zespołowych, kto chciał mógł grać w piłkę nożną lub siatkówkę. Przykładami konkursów były np. gry w ciuciubabkę, cegły, chowanego i gry planszowe. To był udany dzień.


Palenie żuru

2015 palenie żuru (1).jpeg2015 palenie żuru (2).jpeg2015 palenie żuru (3).jpeg2015 palenie żuru (4).jpeg

01.04.2015r. o godz. 18.00 odbyło się palenie żuru. Jest to już impreza cykliczna i mimo niesprzyjającej aury spotkanie się odbyło. Strażacy z OSP Ściborowice  zgromadzili gałęzie i zadbali o bezpieczeństwo. Dzieci grały w piłkę nożną i smakowały pyszne kiełbaski. Impreza się udała, wszystkim, którzy przyczynili się do jej odbycia serdecznie dziękujemy.

 

Ferie Zimowe

2015 Ferie.jpeg2015 Ferie (1).jpeg2015 Ferie (2).jpeg2015 Ferie (3).jpeg

Tegoroczne ferie rozpoczęły się od meczu w piłkę nożną, gier planszowych, gry w karty, bierki, układania puzzli. Odbył się też wyjazd do portu "Marina" w Krapkowicach, gdzie można było powędkować i upiec kiełbasę w ognisku. Wróciła zimna więc była zabawa w śnieżki, chłopcy ulepili olbrzymiego bałwana. Dzieci każdego dnia otrzymywały jakiś poczęstunek. Na zakończenie ferii odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

 

Szukaj na stronie