Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Wydarzenia rok 2016 ŚŚ

Spotkanie opłatkowe

Opłatek (1).jpegOpłatek (2).jpegOpłatek (3).jpegOpłatek (4).jpeg

 

Co roku w Świetlicy przed świętami dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Dzieci częstują się słodyczami i rozmawiamy o tradycjach wiątecznych. Dzieci bardzo oczekują na wigilię i prezenty. W tym roku w Świetlicy dostały piłki do grania w nogę. Miłe spotkanie, Szczęśliwego Nowego Roku.Przygotowania do świąt

Przygotowanie do świąt (5).jpegPrzygotowanie do świąt (6).jpegPrzygotowanie do świąt (2).jpegPrzygotowanie do świąt (3).jpeg
Przygotowanie do świąt (4).jpegPrzygotowanie do świąt (1).jpeg Przygotowanie do świąt (1).jpeg

Okres przedświąteczny to szczególny czas, podczas którego wszystkim udziela się wspaniała atmosfera. Dlatego dzieci z wielka ochotą przystąpiły do dekoracji świetlicy. W tym roku postawiliśmy na własnoręcznie zrobione ozdoby okienne oraz bombki i świece dekorowane metoda decaupage.  Radości i zabawy podczas wspólnego wykonywania ozdób było wiele. Dużo uśmiechy wywołała również, zrobiona i podarowana,  przez Pana Marka Kabus drewniana choinka. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za wykonanie i dostarczenie nam cudnego.


Mikołaj w świetlicy

Mikołaj w Świetlicy.jpeg

06.12.2016  w Świetlicy w Otmęcie świętowaliśmy Mikołajki. Dzień ten od zawsze kojarzy się z wielką przyjemnością, dlatego też każdy, grzeczny uczestnik świetlicy z niecierpliwością wyczekiwał odwiedzin zacnego gościa.  Mikołaj pojawił się  niespodziewanie, podczas czytania legendy o nim samym:). Dzieciaki tak były zasłuchane, że nie chcąc im przeszkadzać pozostawił tylko słodkie paczuszki. Radości i uśmiechów  było wiele. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok.


Świątecznych dekoracje

2016 dekoracje świąteczne (1).jpeg2016 dekoracje świąteczne (3).jpeg2016 dekoracje świąteczne (4).jpeg2016 dekoracje świąteczne (5).jpeg
2016 dekoracje świąteczne (6).jpeg2016 dekoracje świąteczne (7).jpeg2016 dekoracje świąteczne (8).jpeg2016 dekoracje świąteczne (9).jpeg


Warsztaty robienia wieńców adwentowych, dekoracji świątecznych oraz tematycznej gazetki to nie odłączny element 12-letniej tradycji Świetlicy. Robimy dekoracje z okazji lokalnych uroczystości i świat. Zbieramy naturalne surowce takie jak: kasztany, orzechy, szyszki, owoce buczyny, mech, wykorzystujemy również niepotrzebne przedmioty, które mogą przyczynić się do zrobienia ciekawej ozdoby. Często zrobione dekoracje są podarowane np. rodzicom czy osobom samotnym, ozdoby te wykonanewłasno ręcznie dają dużo satysfakcji i wprowadzają świąteczny klimat.Mikołaj

2016 Mikołaj (1).jpeg 2016 Mikołaj (2).jpeg2016 Mikołaj (3).jpeg 2016 Mikołaj (4).jpeg

Tradycją w Świetlicy Środowiskowej stała się wizyta Mikołaja. Jak i w poprzednich latach dzieci zostały obdarowane ich najbardziej lubianą rzeczą, słodyczami. Uśmiechy nie schodziły z twarzy, nawet najmłodsi nie bali się Mikołaja, który miał za zadanie sprawdzić czy dzieci były grzeczne. Po rozdaniu prezentów nie zabrakło już słynnego selfie z Mikołajem. Impreza ta była też wspaniałą okazją do wspólnego spotkania również z tymi najmłodszymi w asyście rodziców.

 

"Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze"

20161130_170321.jpeg20161130_165123.jpeg20161130_170252.jpeg

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja na Świetlicy odbył wieczór wróżb. Każdy mógł poznać swoje przeznaczenie przelewając roztopiony wosk, a następnie „odczytać” cień rzucony przez odlew . Radości i śmiechu podczas odgadywania cieni było wiele. Mamy nadzieje , że wszystkie wróżby się spełnią :)
 

Dzień Ziemniaka

2016 Dzień ziemniaka.jpeg2016 Dzień ziemniaka 3.jpeg2016 Dzień ziemniaka 3.jpeg2016 Dzień ziemniaka 4.jpeg


W sobotę 10.09.2016r. odbył się festyn ,,Dzień ziemniaka'' jak co roku dzieci z Świetlicy robią dekoracje z ziemniaków i kwiatów. Młodzież tego dnia miała możliwość obejrzenia występów krasnoludków, zespołu folklorystycznego Pań z Kórnicy i wzięcia udziału w konkursie potraw z ziemniaka. Była biesiada i czas pograć w piłkę lub pobawić się na placu zabaw.

 

Pożegnanie wakacji

Zakończenie wakacji (1).jpeg Zakończenie wakacji (2).jpegZakończenie wakacji (3).jpegZakończenie wakacji (4).jpeg


Jak co roku 31.08.2016r. w Ściborowicach w Świetlicy odbyło się pożegnanie wakacji. Dzieci częstowały się pizzą i oranżadą. Pogoda dopisała, był ciepły słoneczny dzień, choć większość nie chciała konkursów.  Wspólnie postanowiliśmy powspominać mile spędzony czas opowiadając swoje wakacyjne przygody, nie zabrakło tematu powrotu do szkoły. Spotkaniu towarzyszył dobry humor i tęsknota za wakacjami.

 

Dzień dziecka z wędkowaniem

2016 Dzień Dziecka (1).jpeg2016 Dzień Dziecka (2).jpeg2016 Dzień Dziecka (3).jpeg2016 Dzień Dziecka (4).jpeg
2016 Dzień Dziecka (5).jpeg2016 Dzień Dziecka (6).jpeg2016 Dzień Dziecka (7).jpeg2016 Dzień Dziecka (8).jpeg

W tym roku wędkarskie obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w terenie wiejskim zostały przesunięte o kilkanaście dni i połączone z zakończeniem roku szkolnego. Do udziału w zawodach zgłosiła się licznie młodzież ze Ściborowic i ościennych wsi. Miejscem rozgrywek było boisko przy Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach, na której rozgrywane były konkurencje wędkarstwa rzutowego i test sprawnościowy(rzut kulą zanętową do celu). Dla tych dzieci i młodzieży wędkarstwo rzutowe to nie nowość, w terenie wiejskim prowadzona jest szkółka wędkarska Koła Otmęt prowadzona przez rodzinę Mzaurków ze Ściborowic, szkółka działa również prze Szkole Podstawowej w Kórnicy. Na zawody przybyli organizatorzy z Koła Otmęt, pan Ryszard Reszczyński dyrektor Szkoły Podstawowej w Kórnicy, pan Hubert Burczyk prezes OSP w Ściborowicach, pan Tomasz Ślęzak przedstawiciel UM i G i Portu Jachtowego w Krapkowicach oraz opiekunowie dzieci i młodzieży.

W ZAWODACH ZWYCIĘŻYLI:

GRUPA MŁODSZA                                          

1. RAFAŁ GARUS                                           

2. DANIEL ELIAS                                          

3. MARTIN GARUS                                        

4. RAFAŁ KUSIEK                                         

5. ŁUKASZ ELIAS                                         

 

GRUPA STARSZA

1. DOMINIKA MAZUREK

2. FABIAN SMUDA

3. MAGDALENA PAJUNK

4. STANISŁAW MICHALAK

5. PAWEŁ KRÓLIK

Wszyscy zawodnicy bez wyjątku otrzymali paczki ze słodyczami, nagrody i puchary, oraz lody które ufundował pan Garus rolnik ze wsi Kórnica który mocno kibicuje młodzieży oraz popiera proekologiczne wychowanie dzieci i młodzieży. Pan Ryszard Reszczyński dyrektor Szkoły Podstawowej w Kórnicy, wręczył Krzysztofowi Mazurkowi dyplom z podziękowaniem za propagowanie wędkarstwa oraz proekologiczne wychowanie uczniów ze szkoły w Kórnicy.

 

Dzień dziecka

2016 Dzień dziecka M (1).jpeg2016 Dzień dziecka M (2).jpeg2016 Dzień dziecka M (3).jpeg2016 Dzień dziecka M (4).jpeg

1 czerwca 2016r. w Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach odbyła się już cykliczna impreza z okazji Dnia Dziecka. Były życzenia , pamiątkowe zdjęcia, lody i oranżada. Tego dnia chciałam aby dzieci były radosne a przygotowane dla nich konkursy sprawiły im przyjemność i dobrą zabawę. Granie w piłkę, wyścigi, rzut do celu nagradzane były cukierkami. Przy okazji spotkania dzieci i ich rodzice wzięli udział w Kampanii " Zachowaj trzeźwy umysł" zapoznały się z zagrożeniami jakie niosą za sobą dopalacze, narkotyki i alkohol. Dzieciaki dostały ulotki, które ostrzegają przed zagrożeniami i jak ważne jest by reagować gdy ktoś pije alkohol i "siada za kierownicę". Festyn było bardzo udany, humory dopisywały i każde dziecko dobrze się bawiło.

 

Dzień dziecka

2016 dzień dziecka (1).jpeg2016 dzień dziecka (2).jpeg2016 dzień dziecka (3).jpeg2016 dzień dziecka (4).jpeg
2016 dzień dziecka (5).jpeg2016 dzień dziecka (5).jpeg2016 dzień dziecka (6).jpeg2016 dzień dziecka (7).jpeg
2016 dzień dziecka (9).jpeg2016 dzień dziecka (10).jpeg2016 dzień dziecka (11).jpeg2016 dzień dziecka (12).jpeg

Obchody tegorocznego Dnia Dziecka rozpoczęliśmy w rytmach ulubionej muzyki. Po złożeniu życzeń „małym i dużym uczestnikom” oficjalnie przeszliśmy do świętowania tego szczególnego dnia. Tym razem pogoda nie pokrzyżowała nam planów i w doskonałych humorach mogliśmy rozpocząć festyn sportowy. Odbył się on na pobliskim boisku dzięki czemu do zabaw mogły włączyć się także dzieciaki z sąsiedniego osiedla. Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy, między innymi, skakali na skakankach, kręcili hula-hop, strzelali rzuty karne  i  biegali slalom z piłeczką tenisową na łyżce. Tradycyjnie nie zabrakło rzutu piłkami do celu, zośką do tarczy i konkursu na odległość lotu samodzielnie wykonanych samolotów. Boisko było także super miejscem do konkursu plastycznego malowania kredą, dzięki czemu asfalt boiska stał się cały kolorowy. Każde uczestnictwo nagradzane było słodkimi upominkami więc na koniec dnia dzieciaki były zmęczone, ale zadowolone i bogatsze o woreczek słodkich nagród.

 

Palenie żuru

Palenie żuru (1).jpegPalenie żuru (2).jpegPalenie żuru (3).jpegPalenie żuru (4).jpegPalenie żuru (5).jpegPalenie żuru (6).jpeg

Palenie żuru to w
Ściborowicach impreza cykliczna. Dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na ten dzień. Wcześniej gromadzą drzewo na ognisko, w tym roku gałęzie były po uprzednim sprzątaniu i podcinaniu krzewów w ramach wiosennych porządków. Tego dnia pogoda była sprzyjająca więc chłopcy zagrali mecz w piłkę nożną, a dziewczynki w piłkę siatkową. Ognisko rozpaliliśmy o 17.30, gdy tylko zapadł zmrok zrobiła się wspaniała atmosfera. Dzieciaki grzały się przy ognisku, a na grillu piekły się kiełbaski. Nasze spotkanie było bardzo udane, kiełbasa smakowała, palenisko bezpiecznie się wypaliło. Dziękuje paniom: Lucynie Bieniek i Edycie Janeckiej za pomoc.


Stroiki

2016 Stroiki (1).jpeg2016 Stroiki (2).jpeg2016 Stroiki (3).jpeg2016 Stroiki (4).jpeg2016 Stroiki (5).jpeg
 

W Świetlicy w Ściborowicach robimy stroiki wielkanocne jak nam podpowiada fantazja. Wykorzystujemy naturalne surowce takie jak: mech , gałązki, bazie , korzenie, bukszpan, cebulki . Dbamy o to aby nasze otoczenie było ładniejsze zarówno w budynku jak i przed nim. Poprzednimi latami obdarowywaliśmy starszych i samotnych. Dekoracje są robione w zależności od pory roku. Chętni uczą się jak można samemu wykonać dekoracje na różne okazje lub na prezent. Stroiki mogą być dekoracją każdego wnętrza, dzięki którym już teraz poczuje się atmosferę nadchodzących świąt. 

 


Ferie zimowe

2016 ferie zimowe (1).jpeg2016 ferie zimowe (10).jpeg2016 ferie zimowe (2).jpeg2016 ferie zimowe (3).jpeg2016 ferie zimowe (4).jpeg
2016 ferie zimowe (5).jpeg2016 ferie zimowe (6).jpeg2016 ferie zimowe (7).jpeg2016 ferie zimowe (8).jpeg2016 ferie zimowe (9).jpeg


Ferie w Ściborowicach upłynęły pomyślnie, pogoda sprzyjała graniu w piłkę nożną. Ruch na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazany zwłaszcza, że wśród uczestników świetlicy nie brakuje pasjonatów piłki nożnej. Dzieci i młodzież wraz z początkiem ferii zimowych rozpoczęły trening Casting Sport. Swoje umiejętności praktyczne mogły sprawdzić 6 lutego na terenie portu Marina w Krapkowicach. Radość niesamowita ryby brały, najmłodsi mieli najwięcej szczęścia. Łowili okonie , leszcze i nawet małża złapała się na wędkę . Ryby po złowieniu zostały wpuszczone spowrotem do wody. Na koniec spotkania, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. W ferie dzieci układały puzzle, malowały, rysowały, grały w gry planszowe, ping-ponga, gry zespołowe. Świętowaliśmy tłusty czwartek, każdego dnia ferii był poczęstunek. Robiliśmy kartki walentynkowe i gazetkę promującą dzień miłości.


 

Szukaj na stronie