Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Wydarzenia rok 2017 DDPŚwięto Dyni 2017

Święto Dynii (1).jpegŚwięto Dynii (2).jpegŚwięto Dynii (3).jpegŚwięto Dynii (4).jpeg

Niedziela 1.10.2017r. święto Dyni w Starostwie w Krapkowicach gdzie DDP Krapkowice prezentował stół jesienny, bogaty w słodkie i słone przysmaki z dyni. Prezentowaliśmy też rękodzieła wykonane w ramach terapii zajęciowej. Wystawa nasza trwałą od 11 do 17.30 zostaliśmy wyróżnieni przez Starostę dyplomem i nagrodą pieniężną. Mamy bardzo zdolnych seniorów.Olimpiada sportowa w Opolu 2017

Olimpiada sportowa w Opolu (1).jpegOlimpiada sportowa w Opolu (2).jpegOlimpiada sportowa w Opolu (3).jpegOlimpiada sportowa w Opolu (4).jpegOlimpiada sportowa w Opolu (5).jpeg

29.09.2017r. seniorzy DDP w Krapkowicach byli zaproszeni na olimpiadę sportową do Opola -Groszowic. Rozgrywki sportowe odbyły się na sali gimnastycznej w szkole Podstawowej w Groszowicach. Była to pierwsza olimpiada sportowa organizowana przez zaprzyjaźniony DDP Opole. Seniorzy doskonale sobie radzili, nie było pierwszych miejsc ani ostatnich. Na 8 drużyn startujących wszystkie były wygrane. Otrzymaliśmy puchar, dyplom i książki o Opolu. Bardzo udany wyjazd wszyscy zadowoleni.
 III Olimpiada Sportowa Seniorów

III OSS (1).jpegIII OSS (10).jpegIII OSS (11).jpegIII OSS (12).jpeg
III OSS (2).jpegIII OSS (3).jpegIII OSS (4).jpegIII OSS (5).jpeg
III OSS (6).jpegIII OSS (7).jpegIII OSS (8).jpegIII OSS (9).jpeg


CZY WYGRAMY, CZY PRZEGRAMY - TO SŁABOŚCI POKONAMY!!!

Takie hasło przyświecało tegorocznej, trzeciej już Olimpiadzie Sportowej Seniorów, która odbyła się w Zespole Szkół Sportowych nr 1. im Janusza Korczaka w Krapkowicach. I właśnie tak było, nie liczyły się zdobyte miejsca, tylko wspólnie podjęty trud sportowych zmagań.

W olimpiadzie udział wzięło 11 drużyn: Domy Dziennego Pobytu z Opola ("Złota Jesień", "Malinka" i "Nad Odrą"), ze Zdzieszowic ("Stokrotka" i "Jarzębina"), Dom Dziennego Pobytu z Głubczyc i DDP nr 4 "Wrzos" z Kędzierzyna - Koźla. Krapkowickie środowisko seniorów reprezentowały aż cztery drużyny: DPS "ANNA", Uniwersytet III Wieku i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz nasz Dom Dziennego Pobytu.

Nasi seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Krapkowicach zajęli zaszczytne 2. miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim seniorom za przybycie, za piękną sportową rywalizację za Waszą pogodę ducha i entuzjazm.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Andrzejowi Kasiurze, Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych nr. 1 oraz Pani Kierownik OPS - Pani Marlenie Kornaś.

Serdeczne podziękowania kierujemy także dla nauczycieli wf-u, którzy przygotowali sportowe konkurencje i poprowadzili imprezę. Z całego serca dziękujemy też panu Piotrowi Żymołce - instruktorowi fitness (z Synergii Fitness Krapkowice), który rozgrzał naszych seniorów do sportowych zmagań 


 XVIII Integracyjny Przegląd Amatorskiej Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

XVIII IPADAON (3).jpegXVIII IPADAON (4).jpegXVIII IPADAON.jpegXVIII IPADAON (2).jpeg

Nasi seniorzy w dniu 30.05.17r. wzięli udział już w pt.: "KINOWA LISTA PRZEBOJÓW" organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach. Każda zaproszona placówka prezentowała na scenie jeden z znanych filmów. My mieliśmy okazję rozbawić widzów zabawną scenką z filmu "Jak rozpętałem 2. wojnę światową". Mamy nadzieję, że dzięki naszemu występowi wszyscy na długo zapamiętają ciekawe przygody Franka Dolasa.
 Spotkanie seniorów


Spotkanie seniorów (1).jpegSpotkanie seniorów (2).jpegSpotkanie seniorów (3).jpeg
Spotkanie seniorów (4).jpegSpotkanie seniorów (5).jpegSpotkanie seniorów (6).jpeg 


24 maja 2017r. odbyło się spotkanie seniorów z  Krapkowickiego Domu Dziennego Pobytu w Świetlicy w Ściborowicach. Brało w nim udział 15 osób, czas ten wykorzystaliśmy na próby przed występami w Domu Kultury i ćwiczeniami sprawnościowymi przed olimpiadą. Seniorzy są bardzo aktywni, nie idzie się z nimi nudzić. Ćwiczyliśmy śpiewy, sprawność fizyczną a to wszystko przy kawie i grillu.

 
Poznaj swojego dzielnicowego

 Poznaj dzielnicowego 2.jpegDzień dziadka i babci 2.jpeg

We wtorek 24 stycznia Dom Dziennego Pobytu odwiedzili policjanci. Wizyta ta miała na celu zapoznanie swojego dzielnicowego oraz ostrzeganie osób starszych przed złodziejami. Policjanci opowiadali o  zdarzeniach w których ucierpiały osoby starsze i nie tylko. Zachować ostrożność, nie dać się nabrać naciągaczom, a w razie czego dzwonić na policje.

 


 

Dzień dziadka i babci

Dzień dziadka i babci 1.jpegDzień dziadka i babci 2.jpegDzień dziadka i babci 3.jpegDzień dziadka i babci 4.jpeg
 

Dziadkowie to skarby potrafią wysłuchać, zrozumieć, udzielić wsparcia. Dają wnukom silne poczucie bezpieczeństwa i skarb bezwarunkowej miłości. Dnia 25. 01.2017r. w Domu Dziennego Pobytu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Były życzenia i występy zespołu śpiewającego z Kórnicy, a wszystko dla  naszych kochanych Babć i Dziadków. Zaprosiliśmy też uczestników terapii zajęciowej, aby wspólnie pośpiewać. Wesołe piosenki i skecze po śląsku rozbawiły całe towarzystwo. Był słodki poczęstunek, a na koniec spotkania nasi kochani seniorzy podziękowali  zespołowi z Kórnicy za występ ofiarując im własnoręcznie zrobione serca. 

Szukaj na stronie