Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: wtorek, 22-08-2017
Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Wydarzenia rok 2017 ŚŚ

Dzień dziecka 2017

Dzień dziecka świetlice (1).jpeg Dzień dziecka świetlice (2).jpeg Dzień dziecka świetlice (3).jpeg Dzień dziecka świetlice (4).jpeg

01.06.2017 w świetlicy odbył się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieciaki. Dzień Dziecka. Po złożeniu oficjalnych życzeń, rozpoczął się festyn na sportowo. Dzięki cudownej pogodzie, udało się przeprowadzić szereg zabaw, konkurencji, a także rozgrywek sportowych, w których udział nagradzany był słodka niespodzianką. Humory dopisywały a zabawa upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

 


Dzień dziecka 2017

Dzień dziecka (1).jpeg Dzień dziecka (2).jpeg Dzień dziecka (3).jpeg Dzień dziecka (4).jpeg Dzień dziecka (5).jpeg Dzień dziecka (6).jpeg Dzień dziecka (7).jpeg Dzień dziecka (8).jpeg Dzień dziecka (9).jpeg

02.06.2017r. o godz. 16.30 odbył się w Świetlicy w Ściborowicach ''Dzień Dziecka'' . Festyn rodzinny pod hasłem "Postaw na Rodzinę - zachowaj trzeźwy umysł" . Przybyło 38 dzieci z rodzicami aby wspólnie świętować, były życzenia i atrakcje. Pogoda dopisywała , dlatego udało się zorganizować rozgrywki sportowe. Atrakcji nie brakowało, zaprzyjaźniona rodzina z Świetlicą wypożyczyła na ten festyn trampolinę i Air Hokey co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Lody i słodycze smakowały, każde dziecko dostało ulotki promujące zdrowy tryb życia bez dopalaczy , narkotyków i alkoholu. Nasze dzieciaki wiedzą, że trzeba dokonywać mądrych wyborów a z pijanym kierowcą nie wsiadamy do samochodu. Przypomnieliśmy sobie , że w dobrym tonie jest upominanie starszych o szkodliwości alkoholu lub innych używek. Najważniejsze jest spotkanie, wspólna zabawa i rodzinny nastrój, jaki towarzyszył nam tego dnia.

 Środa Żurowa 2017

Środa Żurowa (1).jpeg Środa Żurowa (2).jpeg Środa Żurowa (3).jpeg Środa Żurowa (4).jpeg

12.04.2017r. w Świetlicy w Ściborowicach odbyło się palenie żuru. Jest to impreza cykliczna poprzedzona sprzątaniem wokół budynku. Rozpalaniem ogniska i grilla zajął się strażak Dawid, który czuwał nad bezpieczeństwem wszystkich. Niezapomniany wieczór przy ognisku i mecz w piłkę nożną sprawił, że herbata i kiełbasa smakowały wybornie.

 
Dzień Kobiet 2017

Dzień kobiet1.jpeg Dzień kobiet2.jpeg

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W związku z tym, iż jest to święto pań „męska” część uczestników świetlicy ochoczo przystąpiła do „produkcji” kwiatów z bibuły. Każdy kwiatek był inny i niepowtarzalny, zachwycał barwami i starannością z jaką został wykonany ,a u każdej obdarowanej pani wywoływał uśmiech i nie raz łezkę w oku.
 Ferie Zimowe 2017

Ferie Ziemowe (1).jpeg Ferie Ziemowe (2).jpeg Ferie Ziemowe (3).jpeg
Ferie Ziemowe (4).jpeg Ferie Ziemowe (5).jpeg Ferie Ziemowe (6).jpeg Ferie Ziemowe (7).jpeg

Tegoroczne ferie szybko zleciały, pogoda nie pozwalała na zabawy na śniegu. Czas spędzony w świetlicy był urozmaicony i były dodatkowe zajęcia. Robiliśmy walentynkowe ozdoby i kartki, dekorowaliśmy pomieszczenie świetlicy i gazetkę o tematyce walentynkowej. Graliśmy w gry planszowe i ping ponga. Oglądaliśmy fotografie i zrobiliśmy cztery antyramy z zdjęciami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z dekupażu - ozdobione tą metodom butelek, słoików czy puszek, które będą prezentem dla rodziców czy rodzeństwa." Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła głosi staropolskie przysłowie." Przypominaliśmy sobie tradycje tłustego czwartku i jedliśmy pączki. Oprócz tego każdego dnia był poczęstunek w postaci jogurtu lub owocu. Czas ferii minął szybko i ciekawie ale wszystko co dobre szybko się kończy.

 FERIE W  ŚWIETLICY

W czasie ferii zimowych świetlica czynna :

pn-pt –  w godzinach od 9:00 do 17:00

Ferie rozpoczynamy od pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie „ zimowych szaleństw”. Przez 2 tyg. świetlica będzie prowadzić szereg zajęć dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczestników.

Plan zajęć: 

 •   konkurs plastyczny -” Jak bezpiecznie spędzić ferie”
 •  „Kochać jak to łatwo powiedzieć...” przygotowanie do walentynek

  -  Co to są walentynki?

  -  kiedy „święto” to stało się popularne w Polsce

  - Wspólne wykonanie kartek walentynkowych

 • Bezpieczny internet- zagrożenia płynące z wirtualnego świata
 • konkurs plastyczny „ Dużo wiem- zdrowo jem”

  -rozmowy na temat zdrowego odżywienia – próba ułożenia zdrowego menu.

 • Pamiętamy zima o zwierzętach

  - dokarmiamy ptaki

 • Coroczny turniej piłkarzyków stołowych
 • „ Plastelinowe ferie”

  - wykonanie prac z plasteliny o tematyce zimowej   

Szukaj na stronie