Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

 

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia


2018 ozdoba2.jpeg2018 ozdoba 3.jpeg2018 ozdoba4.jpeg2018 ozdoba5.jpeg

Czas przed świętami to okres uwielbiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych, dlatego  dzieciaki ze Świetlicy z wielka ochota przystąpiły do „produkcji” ozdób świątecznych. W tym roku wykonane ozdoby każde dziecko mogło zabrać ze sobą na „domową” choinkę. Atmosfera przy wykonywaniu ozdób była bardzo radosna, dzieci wykazały się duża pomysłowości i na pewno taka własnoręcznie wykonana ozdoba będzie najpiękniejsza.

 Mikołaj Krapkowice

mikołaj 2018.jpeg

Z początkiem grudnia każde, grzeczne dziecko zastanawia się czy w tym roku Mikołaj będzie o nim pamiętał. Nie inaczej jest z dziećmi ze Świetlicy  6 grudnia każde z niecierpliwością wypatrywało siwego „staruszka”. Niestety i tym razem nikomu nie udało się go dostrzec, jak co roku niepostrzeżenie zostawił cały worek słodkich paczek, dla tych grzecznych jak i tych trochę mniej, którzy oczywiście obiecali poprawę :). Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok.
 Mikołaj Ściborowice

Mikołaj 2018 (1).jpegMikołaj 2018 (2).jpegMikołaj 2018 (3).jpegMikołaj 2018 (4).jpeg
Mikołaj 2018 (5).jpegMikołaj 2018 (6).jpegMikołaj 2018 (7).jpeg


Do Świetlicy w Ściborowicach 08 grudnia jak co roku przybył Św. Mikołaj. Dzieciaki już czekały na prezenty. Mikołaj pytał czy były grzeczne, kim był Św. Mikołaj, i  czy warto być dobrym. Każde dziecko odpowiedziało zgodnie z prawdą, że tak i obiecało być grzecznym. Najmniejsi trochę się bali Naszego gościa, ale prezent w postaci słodyczy przełamał ich strach. Otrzymane słodycze rozweseliły każdego, a uśmiech na twarzach dzieci pozostał do końca dnia. Nawet na spóźnialskich czekał prezent od Mikołaja. 

 
Zakończenie wakacji


zakończenie wakacji (1).jpeg zakończenie wakacji (2).jpeg zakończenie wakacji (3).jpeg zakończenie wakacji (4).jpeg zakończenie wakacji (5).jpeg


W sporcie jest moc, przekonała się o tym młodzież z Świetlicy w Ściborowicach.  01.09.2018r. na zakończenie wakacji rozgrywali rozgrywki sportowe w piłkę nożną. Uczestniczyli zarówno  chłopacy jak i dziewczyny a mniejsze dzieci brały udział w innych konkurencjach. Na zakończenie dnia była pizza, i tak minął ostatni dzień wakacji.

 Rozpoczęcie wakacji

Rozpoczęcie wakacji (1).jpegRozpoczęcie wakacji (2).jpegRozpoczęcie wakacji (3).jpegRozpoczęcie wakacji (4).jpegRozpoczęcie wakacji (5).jpegRozpoczęcie wakacji (6).jpegRozpoczęcie wakacji (7).jpegRozpoczęcie wakacji (8).jpegRozpoczęcie wakacji (9).jpeg

W środę 20.06.2018 r młodzież uczęszczająca do szkółki wędkarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Mazurka - instruktora wędkarstwa rzutowego mogła sprawdzić swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć ten ostatni raz przed nadchodzącymi wakacjami. Spotkanie odbyło się w formie pikniku rodzinnego przy współpracy Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach. Dla uczestników i rodziców przygotowany był słodki poczęstunek. Zainteresowani mogli wziąć udział w przeróżnych konkurencjach niszowej dyscypliny jaką jest casting sport. Warto podkreślić, że każdy śmiałek otrzymał nagrodę, a zwycięzcy puchary i dyplomy. Serdeczne podziękowania należą się Kołu PZW Otmęt za ufundowanie nagród, Panu Bogdanowi Włodyce za puchary oraz Rodzinie Garus, która zapewniła dzieciom najlepszy letni przysmak - lody.

 

 

 Dzień dziecka

Dzień dziecka (1).jpegDzień dziecka (2).jpegDzień dziecka (3).jpegDzień dziecka (4).jpegDzień dziecka (5).jpegDzień dziecka (6).jpegDzień dziecka (7).jpegDzień dziecka (8).jpegDzień dziecka (9).jpegDzień dziecka (10).jpegDzień dziecka (11).jpegDzień dziecka (12).jpegDzień dziecka (13).jpegDzień dziecka (14).jpegDzień dziecka (15).jpeg

Dnia 02.06.2018 o godzinie osiemnastej odbył się w Ściborowicach piknik rodzinny pod hasłem ,,Postaw na rodzinę'' z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z Sołectwem i Strażą OSP zorganizowaliśmy festyn pod altaną. Było dużo konkursów, również rodzice bawili się razem z pociechami. Wspólne pamiątkowe zdjęcie, lody, słodycze i grill. Pani Ewelina malowała dzieciom twarze, dzieciaki puszczały bańki mydlane i bawiły się w piaskownicy. Każde dziecko było uśmiechnięte, zadowolone i tego dnia najważniejsze.

 Dzień matki

Dzień matki (1).jpegDzień matki (2).jpegDzień matki (3).jpegDzień matki (4).jpegDzień matki (5).jpeg

Dzieciaki z Świetlicy w Ściborowicach w ramach zajęć robiły ozdobne wazony, butelki w technice decupage, aby następnie ofiarować to swoim mamusią .Własnoręcznie zrobiony prezent ,ładnie zapakowany i życzenia to podarunek na ''Dzień Matki".
 Dzień Flagi

Dzień Flagi (2).jpegDzień Flagi (3).jpegDzień Flagi (4).jpegDzień Flagi (5).jpegDzień Flagi (1).jpeg

2 maja obchodziliśmy w Świetlicy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zajęcia rozpoczęły się od wytłumaczenia , co to za święto i kiedy zostało ustanowione. Następnie dzieci poznały znaczenie Flagi, jako symbolu narodowego oraz jak kształtowały się barwy narodowe na przestrzeni dziejów. Podczas zajęć praktycznych, każde dziecko wykonało swoja Flagę.
Szkółka Wędkarska rozpoczyna sezon

 

Szkółka wedkarska (1).jpegSzkółka wedkarska (2).jpegSzkółka wedkarska (3).jpegFerie w Ściborowicach (4).jpegSzkółka wedkarska (5).jpegSzkółka wedkarska (6).jpegSzkółka wedkarska (7).jpeg 
 

W Sobotę 7.04  na terenie Poru Jachtowego w Krapkowicach odbyło się spotkanie adeptów szkółki wędkarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Mazurka. Celem spotkania było pokazanie rodzicom i dzieciom z Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach nie biorącym udziału w zajęciach  efektów nauki w szkółce  a tym samym zachęcenia ich do przygody z wędkarstwem. W dniu tym przy wspaniałej pogodzie ryby brały  doskonale każdy  z uczestników złowił, niektóre dzieciaki pierwszy raz w życiu. Najwięcej emocji było przy wypuszczaniu  złowionych ryb,   w czasie przerwy  kiełbaski z ogniska  ciepła herbata  emocje i wrażenia.

Na kiełbaskę został również zaproszony członek PJK Krapkowice Andrzej Dębiński który  opowiedział zebranym o planach portu przede wszystkim o planowanym otwarciu szkoły żeglowania dla najmłodszych.

 


Żurowa środa

28 marca Świetlica Środowiskowa w Ściborowicach zorganizowała "palenie żuru" , zaproszeni zostali dzieci również z rodzicami. Mimo zapowiadanej deszczowej aury ognisko pod pieczą druhów Krzysztofa i Dawida udało się bezpiecznie rozpalić i spędzić miły wieczór. Ognisku towarzyszył grill, zabawy wielkanocne i podchody. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie dużego styropianowego jajka. Przy ciepłej herbatce i kiełbasie z grilla zakończyliśmy wielką środę.

 

środa żurowa (1).jpegśroda żurowa (2).jpegśroda żurowa (3).jpegśroda żurowa (4).jpeg
środa żurowa (5).jpegśroda żurowa (6).jpegśroda żurowa (7).jpegśroda żurowa (8).jpeg

 

 


Wielkanocne dekoracje

Co roku dzieci w  Świetlicy robią dekoracje. Powstają zdobione jajka, kurki, wianki, zajączki i baranki. Wykorzystujemy naturalne materiały typu mech, gałązki, filc, piórka, bukszpan. Zrobionymi przez dzieci stroikami dekorujemy Świetlice, wejście do niej, czy też wręczamy jako prezent. Wiosenne dekoracje rozweselają otoczenie i dają upust inspiracją twórczym.

wielkanocne dekoracje (1).jpegwielkanocne dekoracje (2).jpegwielkanocne dekoracje (3).jpegwielkanocne dekoracje (4).jpegwielkanocne dekoracje (5).jpeg

 


Dzień kobiet świetlica Krapkowice

8 Marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, z tej okazji chłopcy postanowili zrobić niespodziankę damskiej „części” uczestników świetlicy. Z niebywała starannością i ochota wzięli się za wykonanie laurek oraz papierowych kwiatów. Dziewczynki były zachwycone pomysłowością oraz zaangażowaniem włożonym w przygotowanie niespodzianki.

dzień kobiet 1.jpegdzień kobiet 2.jpegdzień kobiet 3.jpeg

 


Ferie w Krapkowicach

W tegoroczne ferie zima do nas nie zawitała, także zamiast zabaw na śniegu były zabawy wewnątrz Świetlicy. Czas umilaliśmy sobie zajęciami plastycznymi, grą w piłkarzyki, czytaniem i oglądaniem bajek a także grami planszowymi i karcianymi. Wybraliśmy się także na spacer nad Odrę podczas którego rozmawialiśmy o sposobach i konieczności dokarmiania zwierząt zimą. Ferie upłynęły nam bardzo szybko ale spędziliśmy je ciekawie i w miłym towarzystwie.

Ferie Świetlica w Krapkowicach (1).jpegFerie Świetlica w Krapkowicach (1).jpegFerie Świetlica w Krapkowicach (2).jpegFerie Świetlica w Krapkowicach (3).jpegFerie Świetlica w Krapkowicach (4).jpegFerie Świetlica w Krapkowicach (5).jpegFerie w Ściborowicach

W ramach ferii odbył się w Świetlicy bal przebierańców dla maluchów. Z inicjatywą wyszła jedna z mam pani Lucyna Bieniek, która wspólnie z Świetlicą organizowała to spotkanie maluszków z rodzicami. Zabawa była udana, były tańce z balonikami. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot wypełniony piłkami. Mamy pięknie przebrały swoje pociechy, były księżniczki, anioły, biedronki, kowboje. Rodzice wspólnie z dziećmi spędzili to udane popołudnie.

Bal Maskowy (1).jpegBal Maskowy (2).jpegBal Maskowy (3).jpegBal Maskowy (4).jpeg
Bal Maskowy (5).jpegBal Maskowy (6).jpegBal Maskowy (7).jpegBal Maskowy (8).jpeg
 Trening prowadził instruktor wędkarstwa rzutowego Krzysztof Mazurek, spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Kołem PZW "Otmęt". Zajęcia na hali sportowej w Kórnicy "casting sport". W ramach zajęć odbył się pokaz slajdów, rzut piłeczką do celu oraz poczęstunek.

Zajęcia hala sportowa (1).jpegZajęcia hala sportowa (2).jpegZajęcia hala sportowa (3).jpeg
Zajęcia hala sportowa (4).jpegZajęcia hala sportowa (5).jpegZajęcia hala sportowa (6).jpeg
 W czasie ferii na topie były gry planszowe, gry w kraty, układanie puzzli, gry w warcaby i szachy oraz robienie masek karnawałowych.

Ferie w Ściborowicach (1).jpegFerie w Ściborowicach (2).jpegFerie w Ściborowicach (3).jpegBal Maskowy (4).jpeg
Ferie w Ściborowicach (5).jpegFerie w Ściborowicach (6).jpegFerie w Ściborowicach (7).jpegFerie w Ściborowicach (8).jpeg 

Szukaj na stronie