Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: piątek, 20-04-2018
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Szkółka Wędkarska rozpoczyna sezon

 

Szkółka wedkarska (1).jpeg Szkółka wedkarska (2).jpeg Szkółka wedkarska (3).jpeg Ferie w Ściborowicach (4).jpeg Szkółka wedkarska (5).jpeg Szkółka wedkarska (6).jpeg Szkółka wedkarska (7).jpeg  
 

W Sobotę 7.04  na terenie Poru Jachtowego w Krapkowicach odbyło się spotkanie adeptów szkółki wędkarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Mazurka. Celem spotkania było pokazanie rodzicom i dzieciom z Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach nie biorącym udziału w zajęciach  efektów nauki w szkółce  a tym samym zachęcenia ich do przygody z wędkarstwem. W dniu tym przy wspaniałej pogodzie ryby brały  doskonale każdy  z uczestników złowił, niektóre dzieciaki pierwszy raz w życiu. Najwięcej emocji było przy wypuszczaniu  złowionych ryb,   w czasie przerwy  kiełbaski z ogniska  ciepła herbata  emocje i wrażenia.

Na kiełbaskę został również zaproszony członek PJK Krapkowice Andrzej Dębiński który  opowiedział zebranym o planach portu przede wszystkim o planowanym otwarciu szkoły żeglowania dla najmłodszych.

 


Żurowa środa

28 marca Świetlica Środowiskowa w Ściborowicach zorganizowała "palenie żuru" , zaproszeni zostali dzieci również z rodzicami. Mimo zapowiadanej deszczowej aury ognisko pod pieczą druhów Krzysztofa i Dawida udało się bezpiecznie rozpalić i spędzić miły wieczór. Ognisku towarzyszył grill, zabawy wielkanocne i podchody. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie dużego styropianowego jajka. Przy ciepłej herbatce i kiełbasie z grilla zakończyliśmy wielką środę.

 

środa żurowa (1).jpeg środa żurowa (2).jpeg środa żurowa (3).jpeg środa żurowa (4).jpeg
środa żurowa (5).jpeg środa żurowa (6).jpeg środa żurowa (7).jpeg środa żurowa (8).jpeg

 

 


Wielkanocne dekoracje

Co roku dzieci w  Świetlicy robią dekoracje. Powstają zdobione jajka, kurki, wianki, zajączki i baranki. Wykorzystujemy naturalne materiały typu mech, gałązki, filc, piórka, bukszpan. Zrobionymi przez dzieci stroikami dekorujemy Świetlice, wejście do niej, czy też wręczamy jako prezent. Wiosenne dekoracje rozweselają otoczenie i dają upust inspiracją twórczym.

wielkanocne dekoracje (1).jpeg wielkanocne dekoracje (2).jpeg wielkanocne dekoracje (3).jpeg wielkanocne dekoracje (4).jpeg wielkanocne dekoracje (5).jpeg

 


Dzień kobiet świetlica Krapkowice

8 Marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, z tej okazji chłopcy postanowili zrobić niespodziankę damskiej „części” uczestników świetlicy. Z niebywała starannością i ochota wzięli się za wykonanie laurek oraz papierowych kwiatów. Dziewczynki były zachwycone pomysłowością oraz zaangażowaniem włożonym w przygotowanie niespodzianki.

dzień kobiet 1.jpeg dzień kobiet 2.jpeg dzień kobiet 3.jpeg

 


Ferie w Krapkowicach

W tegoroczne ferie zima do nas nie zawitała, także zamiast zabaw na śniegu były zabawy wewnątrz Świetlicy. Czas umilaliśmy sobie zajęciami plastycznymi, grą w piłkarzyki, czytaniem i oglądaniem bajek a także grami planszowymi i karcianymi. Wybraliśmy się także na spacer nad Odrę podczas którego rozmawialiśmy o sposobach i konieczności dokarmiania zwierząt zimą. Ferie upłynęły nam bardzo szybko ale spędziliśmy je ciekawie i w miłym towarzystwie.

Ferie Świetlica w Krapkowicach (1).jpeg Ferie Świetlica w Krapkowicach (1).jpeg Ferie Świetlica w Krapkowicach (2).jpeg Ferie Świetlica w Krapkowicach (3).jpeg Ferie Świetlica w Krapkowicach (4).jpeg Ferie Świetlica w Krapkowicach (5).jpegFerie w Ściborowicach

W ramach ferii odbył się w Świetlicy bal przebierańców dla maluchów. Z inicjatywą wyszła jedna z mam pani Lucyna Bieniek, która wspólnie z Świetlicą organizowała to spotkanie maluszków z rodzicami. Zabawa była udana, były tańce z balonikami. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot wypełniony piłkami. Mamy pięknie przebrały swoje pociechy, były księżniczki, anioły, biedronki, kowboje. Rodzice wspólnie z dziećmi spędzili to udane popołudnie.

Bal Maskowy (1).jpeg Bal Maskowy (2).jpeg Bal Maskowy (3).jpeg Bal Maskowy (4).jpeg
Bal Maskowy (5).jpeg Bal Maskowy (6).jpeg Bal Maskowy (7).jpeg Bal Maskowy (8).jpeg
 Trening prowadził instruktor wędkarstwa rzutowego Krzysztof Mazurek, spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Kołem PZW "Otmęt". Zajęcia na hali sportowej w Kórnicy "casting sport". W ramach zajęć odbył się pokaz slajdów, rzut piłeczką do celu oraz poczęstunek.

Zajęcia hala sportowa (1).jpeg Zajęcia hala sportowa (2).jpeg Zajęcia hala sportowa (3).jpeg
Zajęcia hala sportowa (4).jpeg Zajęcia hala sportowa (5).jpeg Zajęcia hala sportowa (6).jpeg
 W czasie ferii na topie były gry planszowe, gry w kraty, układanie puzzli, gry w warcaby i szachy oraz robienie masek karnawałowych.

Ferie w Ściborowicach (1).jpeg Ferie w Ściborowicach (2).jpeg Ferie w Ściborowicach (3).jpeg Bal Maskowy (4).jpeg
Ferie w Ściborowicach (5).jpeg Ferie w Ściborowicach (6).jpeg Ferie w Ściborowicach (7).jpeg Ferie w Ściborowicach (8).jpeg 

Szukaj na stronie