Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg


Mikołajki 2019

Dnia 6 grudnia o godzinie 16 Świetlice jak co roku odwiedził Mikołaj. Został On miło przyjęty przez dzieci, które Go z niecierpliwością oczekiwały. Frekwencja dopisała. Każde dziecko zostało obdarowane paczką ze słodyczami. Święty pytał dzieci czy były grzeczne ,nie którym pogroził rózgą. Były wierszyki i śpiewano piosenki. Nawet sam Mikołaj otrzymał prezent, jedna z dziewczynek narysowała dla niego rysunek. Po skończonej wizycie naszego gościa najmłodsi stworzyli z gliny ciasteczka po czym je udekorowali. To był bardzo radosny i oczekiwany dzień przez dzieci.

 

2019 Mikołajki (1).jpeg2019 Mikołajki (2).jpeg2019 Mikołajki (3).jpeg2019 Mikołajki (4).jpeg2019 Mikołajki (5).jpeg2019 Mikołajki (6).jpeg

 Dzień Ziemniaka 2019

7.09.2019 r. o godz. 14 odbył się dziesiąty jubileuszowy dzień ziemniaka. Festyn ten poprzedza sprzątanie i przygotowywanie dekoracji przez dzieci z Świetlicy. W tym roku powstały kolorowe gąsienice, foczki i smerf. Pogoda w prawdzie nie dopisała ale nie miało to negatywnego wpływu na frekwencje ani na ilość ziemniaczanych potraw. Dla dzieci szereg atrakcji (konkursy, zabawy oraz "dmuchańce"). Deszcz pokrzyżował plany zabawy i te ostatnie trzeba było naprędce schować i przenieść się na salę.

dzień ziemniaka (1).jpegdzień ziemniaka (2).jpegdzień ziemniaka (3).jpegdzień ziemniaka (4).jpegdzień ziemniaka (5).jpegdzień ziemniaka (6).jpeg
 Dożynki 2019

01.09.2019 r. dożynki w Gwoździcach reprezentowały dzieciaki ze Świetlicy. Przyczepa  pod hasłem "Rolnik szuka żony" , którą udekorowały  i zaprezentowały w korowodzie nasi podopieczni. Taki wyjazd to frajda a zarazem wyzwanie w godnym reprezentowaniu naszej Świetlicy.

Dożynki (1).jpegDożynki (2).jpegDożynki (3).jpegDożynki (4).jpeg
 Pożegnanie Wakacji 2019

30.08.2019r. odbył się w Świetlicy w Ściborowicach festyn pt. "Pożegnanie wakacji". Odbyły się konkursy i mecz w piłkę nożną a na koniec pizza. Dzieciaki pełne naładowanej energii po wakacjach gotowe do nauki w nowym roku szkolnym.

Pożegnanie wakacji (1).jpegPożegnanie wakacji (2).jpegPożegnanie wakacji (3).jpeg
 Festyn na Dzień Dziecka 2019

Dnia 06.09.2019 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka dla terenów wiejskich z Koła PZW Otmęt, Sołectwa Ściborowice, Świetlicy i prywatnych sponsorów. Piękna pogoda sprzyjała rozrywkom sportowym  casting sport, przeciąganiu liny i grze w piłkę nożną. Dla maluchów była do dyspozycji nowa piaskownica i plac zabaw. Również rodzice mogli się zaangażować do konkursów z pociechami. Każde dziecko było nagrodzone bogatymi nagrodami i pucharami za zajęte miejsca. Strażacy jak zwykle stanęli na wysokości zadania służąc pomocą przy organizacji. Spotkanie zakończyło się grillem dla wszystkich uczestników festynu.  

Wędkarski dzień dziecka (1).jpegWędkarski dzień dziecka (2).jpegWędkarski dzień dziecka (3).jpegWędkarski dzień dziecka (4).jpegWędkarski dzień dziecka (5).jpegWędkarski dzień dziecka (6).jpegWędkarski dzień dziecka (7).jpegWędkarski dzień dziecka (8).jpegWędkarski dzień dziecka (9).jpegWędkarski dzień dziecka (10).jpegWędkarski dzień dziecka (11).jpegWędkarski dzień dziecka (12).jpegWędkarski dzień dziecka (13).jpegWędkarski dzień dziecka (14).jpegWędkarski dzień dziecka (15).jpegWędkarski dzień dziecka (16).jpegWędkarski dzień dziecka (17).jpeg

 


Dzień Dziecka 2019

01.06.2019 o godz. 14:00 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem ,,postaw na sport". Było to rodzinne spotkanie w zdrowym duchu z daleka od nałogów i niebezpiecznych używek. Tego dnia gościliśmy dwóch przedstawicieli Fundacji Decathlon z Opola którzy propagowali sport i rywalizację fair play, wśród dzieci i młodzieży fundując atrakcyjne nagrody piłki, plecaki, bidony. Również sołectwo waz z sołtysem zakupiło słodycze dla dzieciaków. Oprócz rozgrywek sportowych Pan Radomił z Decathlon przedstawił prezentację multimedialną ,,Podróż do Nepalu" gdzie zaprezentował swoje podróże opowiadając jakie ciężkie warunki panują na tamtejszych wioskach w których nie ma prądu i jest problem z wodą. Jego podróż jako wolontariusza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Tamtejsze dzieci oblegając go nie chciały się bawić tylko uczyć bo wiedziały, że to jest ich przyszłość. Nasze dzieci słuchały z zainteresowaniem tych niezwykłych historii. Również Strażacy przychylili się do prośby dzieci i prezentowali sprzęt, można było przejechać się wozem strażackim. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się i wnieśli wkład w zorganizowanie Święta Dzieci.

2019 dzień dziecka (1).jpeg2019 dzień dziecka (2).jpeg2019 dzień dziecka (3).jpeg2019 dzień dziecka (4).jpeg2019 dzień dziecka (5).jpeg2019 dzień dziecka (6).jpeg2019 dzień dziecka (7).jpeg2019 dzień dziecka (8).jpegbal przebierańców (9).jpeg2019 dzień dziecka (10).jpeg2019 dzień dziecka (11).jpeg2019 dzień dziecka (12).jpeg2019 dzień dziecka (13).jpeg2019 dzień dziecka (14).jpeg2019 dzień dziecka (15).jpeg2019 dzień dziecka (15).jpeg2019 dzień dziecka (16).jpeg2019 dzień dziecka (17).jpeg2019 dzień dziecka (19).jpeg2019 dzień dziecka (20).jpegZ EKOLOGIĄ NA „TY” Zajęcia w Świetlicy w Otmęcie

Wszyscy wiemy, że o środowisko naturalne trzeba dbać, nie zawsze jednak wiemy jak to zrobić.   W świetlicy dzieci, podczas cyklicznych zajęć na temat recyklingu, dowiedziały się o możliwości wtórnego wykorzystania zużytych plastikowych butelek, pojemników po jogurcie, rolek po papierze toaletowym, a nawet starych skarpetek. Po zakończeniu zajęć dzieciaki  miały możliwość zrobienia sobie takiej własnej „eko - zabawki”.

zabawka eko.jpegzabawka eko 4.jpegzabawka eko1.jpegzabawka eko3.jpegŚroda Żurowa

17.04.2019r. o 19.00 jak co roku w Świetlicy w Ściborowicach odbyło się palenie żuru. Pogoda dopisała - chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, małe dzieci malowały i lepiły jajka z plasteliny, na koniec spotkania był grill, a nad bezpieczeństwem czuwali strażacy.

Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (1).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (2).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (3).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (4).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (5).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (6).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (7).jpeg Świetlica Ściborowice Środa Żurowa (8).jpegŚwietlica Ściborowice Środa Żurowa (9).jpeg
 


Ferie zimowe

Zajęcia podczas ferii to: Gry planszowe i turniej ping ponga, robienie wazonów na dzień Kobiet Prace plastyczne, lepienie bałwana, budowanie igloo i zabawa w śnieżki. Przygotowanie gazetki i dekoracji na walentynki. Dzieci każdego dnia mogły liczyć na ciepłą herbatę i coś słodkiego, a przeprowadzone gry i konkursy były nagradzane.

ferie zimowe (1).jpegferie zimowe (10).jpegferie zimowe (3).jpegferie zimowe (5).jpeg
ferie zimowe (6).jpegferie zimowe (7).jpegferie zimowe (8).jpegferie zimowe (9).jpeg

 


Bal przebierańców

Ferie w Ściborowicach zaczęły się od balu przebierańców który odbył się w Sobotę 26 stycznia. Na balu  bawiły się dzieci do lat 10. W organizacji pomagała  pani Lucyna impreza odbyła się przy dużej pomocy rodziców. Pani  Asia i Pani Emilka piekły gofry i robiły kanapki. Pani Beata upiekła ciasto. Było dużo konkursów z nagrodami ponadto malowanie twarzy i zaplatanie  kolorowych warkoczyków udany bal rozpoczął ferie.

bal przebierańców (1).jpegbal przebierańców (10).jpegbal przebierańców (11).jpegbal przebierańców (12).jpeg
bal przebierańców (2).jpegbal przebierańców (3).jpegbal przebierańców (4).jpegbal przebierańców (5).jpeg
bal przebierańców (6).jpegbal przebierańców (7).jpegbal przebierańców (8).jpegbal przebierańców (9).jpeg
 Ferie w świetlicy

W trakcie trwania ferii zimowych w Świetliccy będą odbywały się zajęcia dostosowanie do potrzeb i zainteresowań uczestników .

 Plan zajęć :

„ My się zimy nie boimy”  -  rozmowy o tym jak dbać o siebie podczas zimowej    pory oraz na temat bezpieczeństwa w trakcie trwania ferii. Wspólne robienie plakatu pt. „ Bezpieczna zabawa”

Świetlicowy turniej piłkarzyków”

 „Życie zwierząt w zimie” - pogadanka na temat pomocy zwierzętom w trakcie trwania zimy. Stosownego dokarmiania dzikiego ptactwa oraz bezdomnych zwierząt.

 „ Niebawem karnawał”

-  co to jest karnawał,

-  karnawał w innych krajach,

-  zwyczaje karnawałowe

-  konkurs plastyczny - projektowanie masek karnawałowych

„Ferie z ekologią”

- wykorzystywanie nakrętek oraz plastikowych butelek w celu tworzenia prac plastycznych

- rozmowa na temat ochrony środowiska – jak dbać o przyrodę?

- zbieranie odpadów, które zanieczyszczają lasy oraz miejsca publiczne

„Świat wirtualny a rzeczywistość”

- rozmowa na temat niebezpieczeństwa, które krąży w sieci

- skutki nadmiernego korzystania z internetu takie jak:

  • uzależnienie
  • agresja
  • pogorszenie wzroku
  • brak samodzielności i samokontroli

 

 

 

Szukaj na stronie