Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

KDR - Informacje ogólne

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z trójką dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Od 16 czerwca 2014r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach przyjmuje wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny. Sprawdź pod poniższym linkiem komu przysługują Karty Dużej Rodziny:

https://www.gov.pl/web/rodzina/komu-przysluguje-kdr

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.  (Karty w tym drugim przypadku przysługują zazwyczaj tylko samym rodzicom, nawet jeśli na chwilę obecna posiadają oni aż do dwójki dzieci spełniających kryteria ustawowe, gdyż aby te dzieci mogły otrzymać KDR, wymagana jest na dzień dzisiejszy tak jak i w latach uprzednich nadal - trójka dzieci będąca obecnie na utrzymaniu rodziców i jednocześnie spełniająca wymagania wiekowe, czyli będąca do 18 roku życia, bądź ucząca się do 25 roku życia).

 

Wnioski wraz z załącznikami można składać po czym zamówione Karty również osobiście odebrać w siedzibie tut. OPS w Krapkowicach ul. Damrota 2, II piętro, pokój nr 19 (podczas godz. urzędowania OPS Krapkowice). W sprawie uzyskania informacji o KDR lub umówienia się co do osobistego odbioru kart prosimy o kontakt pod nr tel. 774447626.

 


Pozostałe dokumenty dotyczące KDR

PDFDziennik Ustaw z 2021 r. poz. 1744 w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o Karcie Dużej Rodziny.pdf (512,32KB)
PDFUstawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny [Dz. U. Nr 1744].pdf (643,12KB)
PDFWzór znaku Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny (Zalacznik nr 3).pdf (968,64KB)
PDFLogo Karty Dużej Rodziny (Zalacznik nr 4).pdf (970,67KB)

 


Dodatkowe strony na których znajdą Państwo informacje ws. KDR

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/czym-jest-karta-duzej-rodziny/
https://empatia.mpips.gov.pl/
https://rodzina.gov.pl/
https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina
 


 

Przykładowy wzór KDR 

Szukaj na stronie