Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

UWAGA!

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z dniem 8 czerwca 2021r. od godz. 19:00 zablokowało usługi zamawiania w systemie SI KDR elektronicznych kart w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, które są wyświetlane w aplikacji mKDR.

Zatem z dniem 9 czerwca 2021r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 15 kwietnia 2021r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat. Powyższa ustawa umożliwia m. in. korzystanie z elektronicznej Karty Dużej Rodziny wyświetlanej w aplikacji mObywatel.

Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) - będzie mógł wyświetlić swą Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. Warunkiem jest dostęp do aplikacji mObywatel. Natomiast dotychczasowa aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny pozwala teraz na przeniesienie wszystkim dotychczasowym użytkownikom KDR możliwość wyświetlania elektronicznych Mobilnej Karty Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel. Specyfika aplikacji mObywatel umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji. Dotychczas posiadacze Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej musieli złożyć odpowiedni wniosek, by skorzystać z ich elektronicznej wersji. Teraz nie będzie to konieczne.

 

Szukaj na stronie