Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: sobota, 04-04-2020
Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Pomoc osobom w kwarantannie
(wejście poprzez link poniżej)
https://www.opole.uw.gov.pl/pomoc-osobom-w-kwarantannie

 

 

POMOC OSOBOM W KWARANTANNIE – KROK PO KROKU CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Zadzwoń do OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ w miejscowości, w której mieszkasz. W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy OSOBOM STARSZYM, SAMOTNYM, NIEPEŁNOSPRAWNYM - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej.

 

 


POLICJANT POMOŻE!

FUNKCJONARIUSZE POLICJI, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ BĘDĄ ZWRACAĆ NA OSOBY SAMOTNE, STARSZE CZY NIEPEŁNOSPRAWNE. Informacje o takich osobach przekażą do OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ. Ważne! PRACOWNIK SOCJALNY OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI TELEFONICZNIE. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.

 

 


CIEPŁY POSIŁEK W DOMU

W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie GORĄCEGO POSIŁKU LUB PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH, takiej POMOCY UDZIELI GMINA. Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ, STRAŻĄ MIEJSKĄ, POLICJĄ, WOJSKIEM OBRONY TERYTORIALNEJ. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

 

 


POTRZEBUJESZ POMOCY PSYCHOLOGA?

Zadzwoń do właściwego OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ w swojej gminie bądź POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE w powiecie.

Uwaga! OSOBY PO LECZENIU SZPITALNYM wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci USŁUG OPIEKUŃCZYCH CZY SPECJALISTYCZNYCH USŁUG OPIEKUŃCZYCH powinny mieć usługi przyznane W TRYBIE PILNYM.

 

 

Szukaj na stronie