Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: piątek, 20-05-2022
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Informacje 300+

Świadczenie "Dobry Start" dla ucznia - informacje o programie.
 

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). Te osoby, które nie zdążą załatwić formalności podczas wakacji, mogą to zrobić najpóźniej do 30 listopada. To ostateczny termin– później prawo do świadczenia wygasa. 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego będzie wypłacone do końca września, jeśli wniosek wpłynie w terminie od 1 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r . W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, nie później jednak niż do 30 listopada 2020 r. czas na rozpatrzenie przedmiotowego wniosku  i wypłatę świadczeń wynosi maksymalnie 2 miesiące od dnia jego złożenia.

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej– będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Zachęcamy do składania od dnia 1 lipca 2020 r. wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Strat online poprzez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

 

 


 

Szukaj na stronie