Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

 

Mikołaj

Mikołaj 2013 (1).jpegMikołaj 2013 (2).jpegMikołaj 2013 (3).jpeg
Mikołaj 2013 (4).jpegMikołaj 2013 (5).jpegMikołaj 2013 (6).jpeg


7.12.2013r. o godz. 17.00 dzieci z Świetlicy Sciborowic odwiedził Mikołaj. W czasie imprezy nie zabrałko konkursów, gier i zabaw. Dzieciaki przygotowały tron mikołajowi. Oprócz tego był bogato zastawiony stół - poczęstunek dla dzieci. Każde dziecko dostało upominek, a niektóre upomnienie. Na  twarzy każdego uczestnika nie zabrakło uśmiechu, dzień można uznać za udany. Dziękuje wszystkim, którzy przczynili się do tego by impreza się odbyła. Dzieci liczą na to, że Mikołaj odwiedzi je za rok.
 


Zawody wędkarskie


Zawody Wedkarskie1.jpeg Zawody Wedkarskie2.jpegZawody Wedkarskie3.jpeg Zawody Wedkarskie4.jpeg

 

Dnia 26.06.2013r. w Świetlicy środowiskowej w Ściborowicach mimo niesprzyjającej pogody odbyły się zaplanowane zawody wędkarskie dla młodzieży wiejskiej z okazji Dnia Dziecka  organizowane cyklicznie przez PZW Koło Krapkowice – Otmęt. W zawodach wędkarskich Casting Sport wzięło udział  ponad 30 uczestników. Wszyscy otrzymali paczki ze słodyczami  napoje i lody a po zakończeniu konkurencji wszystkie dzieci otrzymały nagrody, a zwycięzcy puchary i dyplomy .Nagrody zasponsorowane zostały przez:  koło PZW Krapkowice - Otmęt., Burmistrza Krapkowic i  Panią Katarzynę  Medwid. Organizacją zawodów zajął się Pan Krzysztof  Mazurek - instruktor  wędkarstwa.

 


 

Zajęcia stolikowe

 

Zajęcia Stolikowe.jpegZajęcia Stolikowe (1).jpegZajęcia Stolikowe (2).jpegZajęcia Stolikowe (3).jpeg
Zajęcia Stolikowe (4).jpegZajęcia Stolikowe (5).jpegZajęcia Stolikowe (6).jpegZajęcia Stolikowe (7).jpeg

 

Zdjęcia przedstawiające zajęcia stolikowe naszych dzieci świetlicowych - powoli udoskonalamy nasze zdolności artystyczne :) Kiedy dopisuje ładna pogoda, wspólny czas spędzamy na świeżym powietrzu, zwiedzając i podziwiając okoliczne zakamarki, staramy się aby każde zajęcia różniły się od pozostałych, dlatego też wymieniamy się pomysłami na kolejne spotkania świetlicowe, pomysłowość wychowanków jest pozytywnie zaskakująca. Wspólny czas spędzamy również na ciekawych  rozmowach, poprzez które poznajemy się co raz lepiej.

 


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka 2.jpeg Dzień Dziecka 3.jpeg Dzień Dziecka 4.jpeg Dzień Dziecka 5.jpeg
 

1 czerwca o godzinie 16:00 w Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach odbył się Dzień Dziecka. 42 młodszych i starszych dzieciaków oraz młodzież mogła spędzić ten dzień z rówieśnikami w radosnej atmosferze. Malowanie twarzy kolorowymi farbkami pomogło zamienić się w postacie z ulubionych bajek, kolorowe motyle, piękne kwiatki czy piratów zza siedmiu mórz. Dzieci malowały, biegały, skakały, grały w swoje ulubione gry, ping-ponga i bilard, dmuchały bańki mydlane - wszystkie dobrze się bawiły. Każde dziecko dostało słodki prezent. Mimo deszczowej pogody Dzień Dziecka można zaliczyć do udanych.

Dzień Dziecka WTZ.jpeg Dzień Dziecka WTZ (1).jpeg Dzień Dziecka WTZ (2).jpeg Dzień Dziecka WTZ (3).jpeg
Dzień Dziecka WTZ (4).jpeg Dzień Dziecka WTZ (5).jpeg Dzień Dziecka WTZ (6).jpeg Dzień Dziecka WTZ (7).jpeg

 

Takiego Dnia Dziecka w historii naszego świetlicy w Otmęcie nie pamiętamy. Żeby słońce było aż tak obrażone? Tego pochmurnego dnia nasi najmłodsi na festyn przybywali dużo przed czasem. O godzinie 15- tej wszyscy z racji wątpliwej pogody zebraliśmy się na korytarzu świetlicy by miło spędzić wspólnie czas na grach i zabawach. Zorganizowaliśmy szereg konkurencji dla uczestników a każdy udział nagradzany był słodkimi upominkami. Rozegraliśmy między innymi: przeciąganie liny, skakanie na skakance, slalom z piłeczkami, kręcenie hula-hop, oraz wiele innych wesołych gier i zabaw.

 Wędkowanie

Wedkowanie 01.jpeg Wedkowanie 02.jpeg Wedkowanie 03.jpeg

Dnia 23.05,2013 w Świetlicy Środowiskowej w Otmęcie ruszyła szkółka wędkarska dla najmłodszych. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy przyswajali wiedzę teoretyczną. Przed nami jeszcze trochę zajęć instruktażowych ale juz wkrótce ruszamy z wędkami nad wodę.
 Wiosna w moim mieście

ŚŚ Malowanie 1.jpeg ŚŚ Malowanie 2.jpegŚŚ Malowanie 3.jpeg ŚŚ Malowanie 4.jpeg


Mimo  długiej zimy w końcu do naszego miasta zawitała wiosna. Od razu stało się weselej i dzieciaki nabrały ochoty do zabawy i pracy. Nasze małe warsztaty plastyczne odbyły się pod hasłem "Wiosna w moim mieście" a dodatkową atrakcją była koleżeńska rywalizacja chłopaków na dziewczyny. W czasie zajęć ogromne zaangażowanie dzieciaków, przełożyło się na dobrą zabawę i kolorowe wiosenne "arcydzieła".  W związku z czym nie wybraliśmy zwycięzców przyznając miejsca ex aequo.
 Plac Zabaw

Świetlica zajęcia 1.jpeg Świetlica zajęcia 2.jpeg Świetlica zajęcia 3.jpeg

Dzieci z Świetlicy Środowiskowej na pobliskim placu zabaw.
 Palenie Żuru

DSCN6869.jpegDSCN6879.jpegDSCN6882.jpegDSCN6883.jpeg

W Wielką Środę zaczyna się okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocy. Jednym z symboli na Śląsku jest tradycyjne „Palenie Żuru", nazywane także wyganianiem Judasza lub paleniem skoczek, mające na celu zakończenie przedświątecznych porządków poprzez spalenie wszelkich brudów, szmat i gałęzi w ognisku. Starsza młodzież zorganizowała dużą ilość gałęzi i drewna. O godzinie 18:30 rozpalono olbrzymie ognisko przy którym zgromadzili się mieszkańcy Ściborowic i ich goście. Każdy zainteresowany mógł sobie upiec kiełbaskę w kominku. Ognisku towarzyszyła przyjemna atmosfera.  Teren zabezpieczali strażacy, by nie doszło do pożaru. Pomimo zimna, wieczór można zaliczyć do udanych jak twierdzą  dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej ze  Sciborowic.
 Prace wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Krapkowicach

Prace Dzieci 1.jpeg Prace Dzieci 2.jpegPrace Dzieci 3.jpeg Prace Dzieci 4.jpegTurniej tenisa

turniej1.jpeg turniej4.jpeg turniej2.jpeg turniej3.jpeg

10.02.2013r. W ostatnich dniach ferii odbył się turniej tenisa stołowego i gier planszowych. Pierwsza dyscyplina cieszyła się zainteresowaniem głównie męskiej części młodzieży. W konkursie kolejne miejsca zajęli: I - Michael Kroner, II - Tomsz Krupa, III - Tobiasz Kroner. Zwycięzcą turnieju gier planszowych został Karmil Pajunk.
 Budka lęgowa dla ptaków

Budki Ptaków1.jpeg Budki Ptaków2.jpegBudki Ptaków3.jpeg Budki Ptaków4.jpeg


06.02.2013 w Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach odbyła się akcja "Budka lęgowa dla ptaków". Młodzież pod okiem instruktora Krzysztofa Mazurek wykonała 28 drewnianych budek, które zostaną zawieszone na drzewach w Obrowcu (tzw. Golt)  przez strażaków OSP z Ściborowic. Młodzież  zadeklarowała wykonanie setki takich budek, jeżeli znajdzie się sponsor, który zakupi potrzebny materiał. Wykonanie 28 budek sponsorował pan Krzysztof Mazurek. 
 Pokaz mody 2013


02.02.2013r. o godz 14.00  w Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach odbył się pokaz mody dla dziewczynek. Uroda i wdzięk modelek zachwycał, a rodzice mieli przyjemność podziwiania swoich gwiazd.
 Kulig w Ściborowicach

kulig2.jpeg kulig1.jpeg

26.01.2013r. w sobotę z inicjatywy Świetlicy Środowiskowej w Ściborowicach Pan Krzysztof Mazurek zorganizował kulig dla młodzieży. Uczestnicy oddali się zimowemu szaleństwu. Młodzież mogła podziwiać okoliczne krajobrazy jak i zwierzątka - sarny i zające. Kulig zakończył się ogniskiem. Wszyscy byli zadowoleni! 


 

Szukaj na stronie