Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

2014 Wigilia DDP.jpeg2014 Wigilia DDP (1).jpeg2014 Wigilia DDP (6).jpeg
2014 Wigilia DDP (7).jpeg2014 Wigilia DDP (8).jpeg2014 Wigilia DDP (9).jpeg

Wigilia

18.12.2014r. od godz. 16.00 odbyła sie wigilia w Domu Dziennego Pobytu w Krapkowicach. W wigilii uczestniczyli uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, Środowiskowego Domu Samopomocy, podopieczni działu usług opiekuńczych, przedstawiciele samorządu i władz Krapkowic oraz osoby samotne starsze i chore z gminy Krapkowice. Uroczystość ta była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu sponsorów oraz pracy wielu osób zaangażowanych w zorganizowanie tego corocznego spotkania. Bardzo miłym dla wszystkich uczestników akcentem były jasełka przedstawione przez przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach.

 


Zabawa Andrzejkowa z Burmistrzem 1.jpegZabawa Andrzejkowa z Burmistrzem 2.jpegZabawa Andrzejkowa z Burmistrzem 3.jpeg

Seniorzy na zabawie Andrzejkowej z Burmistrzem Andrzejem Kasiurą

Imprezy andrzejkowe w Krapkowicach rozpoczęli seniorzy krapkowickiego Domu Dziennego Pobytu. W czwartkowe popołudnie odbyła się zabawa taneczna, na którą przybyli goście z Uniwersytetu III Wieku z Krapkowic, uczestnicy DDP „Jarzębina” ze Zdzieszowic oraz mieszkańcy DPS „Anna” z Krapkowic. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00, kiedy na sali pojawił się burmistrz UMiG Krapkowice Andrzej Kasiura, który powitał wszystkich uczestników i życzył dobrej zabawy przez cały wieczór. Ucieszyło go, że po raz kolejny spotykamy się w tak licznym gronie, tworzymy wspaniałą grupę i integrujemy się z innymi seniorami.

Po krótkim powitaniu niespodziewanie pojawiła się wróżka, która szukała imiennika imprezy Andrzeja i wśród tłumu dojrzała naszego burmistrza. Przepowiedziała mu przyszłość z ręki oraz wręczyła kulę szczęścia. Zainteresowaniem cieszyło się również drzewo szczęścia, gdzie każdy uczestnik zabawy mógł wylosować cukierka z wróżbą i sprawdzić, co go czeka w najbliższym czasie.

Po raz kolejny o oprawę muzyczną zadbał nasz wspaniały i niezastąpiony DJ Romus. Chętnie bawili się w rytm piosenek Andre „ale ale Aleksandra”, Piersi „Bałkanica” czy Dominika i Janusz Żyłka „Siedem róż Tobie dam”.  Goście imprezy andrzejkowej, których było ponad 50 zapowiedzieli, że w przyszłym roku znów chętnie nas odwiedzą.
 Zajęcia Uniwersytet III wieku1.jpegZajęcia Uniwersytet III wieku2.jpeg

Gimnastyka w wodzie dla seniorów Uniwersytetu III Wieku Krapkowice

Zajęcia w wodzie odbywają się w każdy czwartek o godzinie 11.00 na pływalni Delfin Krapkowice.   W wodzie ćwiczymy mięśnie, nie obciążając stawów. Systematyczny i aktywny udział poprawia kondycję fizyczną oraz samopoczucie osób starszych. Zajęcia prowadzone są przez magistra fizjoterapii, który odpowiednio do grupy wiekowej dostosowuje różne formy ćwiczeń.

 


anna (1).jpeganna (2).jpeganna (3).jpeganna (4).jpeg
anna (5).jpeganna (6).jpeganna (7).jpeganna (8).jpeg

Odpust w DPS ”Anna”

25 lipca uczestnicy DDP zostali zaproszeni na uroczyste świętowanie imienin do Domu Pomocy Społecznej „Anna” w Krapkowicach. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 mszą świętą, następnie powitaniem gości. Po smacznym obiedzie odbyła się część artystyczna, w której wystąpili uczestnicy DDP Krapkowice. Imieniny DPS „Anna” na długo pozostaną w pamięci ze względu na rodzinną i miłą atmosferę.

 


Zloty Stok (1).jpegZloty Stok (2).jpegZloty Stok (3).jpegZloty Stok (4).jpeg
Zloty Stok (5).jpegZloty Stok (6).jpegZloty Stok (7).jpegZloty Stok (8).jpeg

Wycieczka Złoty Stok-Lądek Zdrój

Podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Krapkowicach 9 lipca wyruszyli na jednodniową, autokarową wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Na uczestników czekał pakiet wrażeń m.in. płukanie złota, podziemny spływ zalanym chodnikiem sztolni Gertrudy, zwiedzanie Kopalni Złota oraz wybicie pamiątkowej monety. Po kilkugodzinnym pobycie w kopalni seniorzy pojechali na wypoczynek do parku krajobrazowego w Lądku-Zdroju.

 


rejs (1).jpegrejs (2).jpegrejs (3).jpegrejs (4).jpeg
rejs (5).jpegrejs (6).jpegrejs (7).jpegrejs (8).jpeg

Rejs statkiem po Odrze

18 czerwca uczestnicy DDP oraz mieszkańcy DPS „Anna” uczestniczyli w rejsie statkiem Rusałka po rzece Odrze podziwiając piękne widoki. Świeże powietrze sprawiło, że każdy poczuł klimat morskiej przygody. Na statku czekała na nas przyjazna i gościnna atmosfera. Po zakończonym rejsie seniorzy biesiadowali przy ognisku w porcie Marina.

 


olimpiada (1).jpegolimpiada (2).jpegolimpiada (3).jpegolimpiada (4).jpeg
olimpiada (5).jpegolimpiada (6).jpegolimpiada (7).jpegolimpiada (8).jpeg

III Głubczycka Olimpiada Seniorów

11 czerwca seniorzy DDP Krapkowice wzięli udział w III Głubczyckiej Spartakiadzie Sportowej, która została zorganizowana przez Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach. W Olimpiadzie Integracyjnej uczestniczyło 5 drużyn m.in. gospodarze, uczestnicy DDP „Stokrotka” w Zdzieszowicach, Obywatele III Wieku z Głubczyc. W tym dniu każdy poczuł się jak zwycięzca.

 


ZOO (1).jpegZOO (2).jpegZOO (3).jpeg
ZOO (4).jpegZOO (5).jpegZOO (6).jpeg

Wyjazd do Ogrodu Zoologicznego w Opolu

4 czerwca uczestnicy DDP wybrali się na całodniową wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Wycieczka udała się zwłaszcza, że pogoda nam dopisała. Seniorzy podziwiali egzotyczną faunę i florę oraz zachwycali się pięknie położonym obiektem. Wyjazd do ZOO dostarczył wszystkim podopiecznym wielu niezapomnianych wrażeń.

 


dzien matki (1).jpegdzien matki (2).jpegdzien matki (3).jpegdzien matki (4).jpeg
dzien matki (5).jpegdzien matki (6).jpegdzien matki (7).jpegdzien matki (8).jpeg

Dzień Matki i Ojca

Mama i Tata to zazwyczaj pierwsze słowa wypowiadane przez dziecko. Te słowa to synonim miłości, dobra i poczucia bezpieczeństwa. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w roku Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Żywocicach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Najpierw inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w tłumaczeniu na śląski. Następnie wystąpili w spektaklu „Czerwony Kapturek” oraz recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

 


Spartakiada (1).jpegSpartakiada (2).jpegSpartakiada (3).jpegSpartakiada (4).jpeg
Spartakiada (5).jpegSpartakiada (6).jpegSpartakiada (7).jpegSpartakiada (8).jpeg

Dzień dobrych uczynków- Spartakiada Sportowa

Dnia 29 maja Publiczne Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach zorganizowało Dzień Dobrych Uczynków dla seniorów. Udział w spotkaniu wzięło 6 drużyn. Nasz Dom reprezentowało 10 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami.

 


Moszna (1).jpegMoszna (2).jpegMoszna (3).jpegMoszna (4).jpeg
Moszna (5).jpegMoszna (6).jpegMoszna (7).jpegMoszna (8).jpeg

Wycieczka do zamku w Mosznej

13 maja uczestnicy Domu Dziennego Pobytu wybrali się na wycieczkę do Mosznej. Seniorzy najpierw zwiedzili komnaty, które należały do hrabiostwa von Tiele-Winckler. Przedwojenni właściciele zamku, jako bardzo majętni właściciele wielu kopalni i hut na Górnym Śląsku, przerobili osiemnastowieczny pałacyk w rezydencję wzorowaną na słynnym zamku Neuschwanstein. Po zwiedzaniu wnętrz udaliśmy się na polanę nieopodal zamku gdzie w przygotowanym miejscu rozpaliliśmy ognisko. Pieczenie kiełbasek upłynęło przy wspólnym śpiewaniu.

 


Przedszkole (1).jpegPrzedszkole (2).jpegPrzedszkole (3).jpeg
Przedszkole (4).jpegPrzedszkole (5).jpegPrzedszkole (6).jpeg

Seniorzy z przedszkolakami

20 marca dziewięciu odważnych seniorów z Domu Dziennego Pobytu pojechało w bajkowe odwiedziny do Przedszkola Publicznego w Żywocicach. Seniorzy przedstawili dzieciom szereg bajek m.in. o niedźwiedziu, krasnoludkach i kaczuszkach. Każda z przedstawionych bajek zakończona była śpiewem i tańcem. Odbiór dzieci jak i seniorów był bardzo pozytywny.

 


2014 Kolędowanie (1).jpeg2014 Kolędowanie (2).jpeg 2014 Kolędowanie (3).jpeg
2014 Kolędowanie (4).jpeg2014 Kolędowanie (5).jpeg2014 Kolędowanie (6).jpeg

Kolędowanie w DPS Anna

9 stycznia 2014r. podopieczni DDP z zaproszenia DPS „Anna” w Krapkowicach wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Spotkanie rozpoczęło się jasełkami przedstawianymi przez przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach. Seniorzy z wielkim wzruszeniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili dzieci gromkimi brawami Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze przy tradycyjnym śpiewaniu kolęd.

 


2014 Jasełka Walce (1).jpeg2014 Jasełka Walce (2).jpeg2014 Jasełka Walce (3).jpeg2014 Jasełka Walce (4).jpeg
2014 Jasełka Walce (5).jpeg2014 Jasełka Walce (6).jpeg2014 Jasełka Walce (7).jpeg2014 Jasełka Walce (8).jpeg

Jasełka w GOK Walce

Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Anna” w Krapkowicach spędzili wtorkowe popołudnie 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach.  Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez dyrektora GOK Grzegorza Cebula, następnie waleccy seniorzy przedstawili jasełka pt. Człowiek szuka Boga. Później wystąpił zespół folklorystyczny „Walczanki”, który poruszył seniorów do wspólnego śpiewu i tańca w rytm biesiadnej muzyki. Dziękujemy dyrekcji GOK za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

 


2014 Wiklina papierowa (1).jpeg2014 Wiklina papierowa (2).jpeg2014 Wiklina papierowa (4).jpeg2014 Wiklina papierowa (3).jpeg
2014 Wiklina papierowa (5).jpeg2014 Wiklina papierowa (6).jpeg2014 Wiklina papierowa (7).jpeg2014 Wiklina papierowa (8).jpeg

Wiklina Papierowa

Seniorzy z DDP wraz z mieszkańcami DPS „Anna” uczą się ciekawej techniki zwanej wikliną papierową. Na pierwszych wspólnych zajęciach, które odbyły się 15 stycznia  każdy uczestnik wykonał samodzielnie bransoletkę.
 


2014 Bal maskowy (1).jpeg2014 Bal maskowy (2).jpeg2014 Bal maskowy (3).jpeg2014 Bal maskowy (4).jpeg
2014 Bal maskowy (5).jpeg2014 Bal maskowy (6).jpeg2014 Bal maskowy (7).jpeg2014 Bal maskowy (8).jpeg

Karnawałowy Bal Maskowy

30 stycznia 2014 roku w DDP odbył się karnawałowy bal maskowy. W imprezie uczestniczyło ponad 80 seniorów. Z zaproszenia na bal skorzystali podopieczni OPS z Krapkowic, pensjonariusze DDP „Jarzębina” i „Stokrotka” ze Zdzieszowic, mieszkańcy DPS „Anna” z Krapkowic, uczestnicy ŚDS-u z Krapkowic oraz przedstawiciele Towarzystwa Trzeźwościowo-Turystycznego z Krapkowic. Spośród pomysłowo przebranych seniorów wybrano najpiękniejsze: górnika, śpiocha, lekarza, dodatkowo wyróżniono przebranie więźnia. Na licznie przybyłych gości czekał smaczny poczęstunek, konkursy i zabawa przy dźwiękach muzyki biesiadnej prowadzonej przez Andrzeja Berdzika.

 

Szukaj na stronie