Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krapkowicach jak co roku wzięła  udział w ogólnopolskich kampaniach profilaktycznych :

-  Ogólnopolska Kampania Profilaktyczna pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ramach kampanii w szkołach podstawowych i gimnazjalnych organizowano festyny rodzinne, zawody sportowe, konkursy plastyczne itp.

     -  Kampania profilaktyczna „Postaw na rodzinę”,  w której udział   wzięły szkoły podstawowe i festyny rodzinne, pikniki i zawody sportowe.

-  W dniu 25.07.2014r. oraz w   sierpniu – miesiącu trzeźwości  prowadzona była Ogólnopolska Kampania profilaktyczna „ Przeciw pijanym Kierowcom”  przez GKRPA we współpracy z parafiami rzymskokatolickimi Gminy Krapkowice. Zakupione ulotki kampanijne zostały przekazane do parafii i przekazywane kierowcom podczas uroczystego święcenia pojazdów,  w Dniu Bezpiecznego Kierowcy 

 

Szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych

W dniu 09.05.2014r. w Krapkowickim Domu Kultury odbyło się szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych. Procedurę pracy ze sprzedawcami  i ograniczania dostępności alkoholu dla nieletnich przeprowadzili doświadczeni instruktorzy  posiadający stosowne uprawnienia. Na ww. szkolenie zaproszono 53 sprzedawców, z tego udział wzięło 16 sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży. W związku z tak małym zainteresowaniem kolejne szkolenie GKRPA w Krapkowicach planuje przeprowadzić w drugiej połowie 2014r. Już teraz do uczestnictwa zapraszamy właścicieli i sprzedawców punktów sprzedaży napojów alkoholowych.

 

Szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych

W dniu 15.09.2014r odbyła się druga tura szkolenia dla sprzedawców, w którym udział wzięło 8 pracowników punktów sprzedaży. Szkolenie miało na celu naukę  skutecznego odmawiania zakupu alkoholu niepełnoletnim i motywowania do przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.

 

Programy profilaktyczne z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi

W listopadzie 2014r. terapeuci Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku przeprowadzili programy profilaktyczne dot. profilaktyki alkoholowej w klasach I,II, III gimnazjów oraz  V i VI klasach  szkoły podstawowej Gminy Krapkowice.

W programie profilaktycznym pt. „NOE” udział wzięło 303 uczniów.

W programie profilaktycznym pt.  „Debata” udział wzięło 231 uczniów.

 

W ramach profilaktyki i przeciwdziałania narkomanii prowadzono programy profilaktyczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W programie profilaktycznym pt.  „Potrafię być sobą” udział wzięło 249 uczniów.

W programie profilaktycznym pt.  „Debata” udział wzięło 231 uczniów.

W programie profilaktycznym pt. „Przeciw narkotykom - Ku Afirmacji Życia” udział wzięło 180 uczniów.

 

Prowadzony jest Ogólnopolski Program FreD goes net, (również w okresie wakacyjnym) projekt wczesnej interwencji wobec  dzieci i młodzieży, które zostały przyłapane na używaniu narkotyków lub alkoholu. W programie udział biorą członkowie GKRPA w Krapkowicach, przedstawiciele Policji, pedagodzy szkolni i kuratorzy sądowi.

 

 

 

Szukaj na stronie