Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: czwartek, 25-02-2021
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

KDR - Wnioski do pobrania

W sprawie pytań, a zwłaszcza jeżeli Państwo się przymierzają do złożenia wniosku  Kart Dużej Rodziny drogą elektroniczną, zalecamy uprzedni kontakt telefoniczny pod  nr tel. 774447626, aby uniknąć niepotrzebnych błędów i problemów związanych z tą formą składania wniosku, która na dzień dzisiejszy niestety nie jest najprostszym i najszybszym sposobem składania wniosku. Prosimy zatem o uprzedni  wcześniejszy kontakt telefoniczny. Obecnie w związku z pandemią pracujemy w trybie rotacyjnym, tym bardziej prosimy o sprawdzenie na podstronie KDR - Kontakt i odbiór kart, czy w danym dniu Państwa wizyty pracownik zajmujący się KDR będzie na miejscu.


Rodzicom którzy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci zalecamy pobranie wzoru wniosku oraz wzoru oświadczenia według naszego własnego opracowania, niniejsze wzory są objętościowo mniejsze i czytelniejsze od tych oryginalnych wniosków, a to sprawia że się je wygodniej wypełnia.


PDFWniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny (wzór OPS Krapkowice).pdf (stronę 1 i 4 wypełnia się tylko danymi wnioskodawcy, natomiast strony 2 i 3 wypełnia się osobno dla każdego kolejnego członka rodziny). W przypadku rodziców którzy kiedykolwiek łącznie mieli na utrzymaniu troje dzieci ważnym jest, aby te dzieci wraz z obecnymi nazwiskami, PESELAMI, imionami i nazwiskami rodowymi swych rodziców, miejscami zamieszkania (jeżeli nie są zameldowane już w miejscu zamieszkania swych rodziców) również wykazać we wniosku właśnie na stronach 2 i 3, pomimo tego, że zgodnie z ustawą o KDR karty dorosłym dzieciom powyżej 25 roku życia się nie należą)


PDFZKDR-03 Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej (wzór OPS Krapkowice).pdf (na oświadczeniu mamy możliwość wpisania obu rodziców oraz zaznaczenia który z nich jest wnioskodawcą, a następnie wypisujemy kolejno imiona i nazwiska dzieci wraz z PESELAMI)

 


Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku można pobrać również bezpośrednio ze stron ministerstwa:
https://www.gov.pl/web/rodzina/dokumenty-potrzebne-do-zlozenia-wniosku
 

lub bezpośrednio z naszej strony:
PDFKDR Wniosek_o_przyznanie_Karty_Dużej_Rodziny_lub_wydanie_duplikatu.pdf

(dodatkowe  ew. załaczniki:)
PDFZKDR-03 Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej.pdf
PDFZKDR-01 Oświadczenie_o_planowanym_terminie_ukończenia_nauki_w_szkole_lub_szkole_wyższej.pdf
PDFZKDR-02 Oświadczenie_o_pozostawaniu_w_dotychczasowej_rodzinie_zastępczej_lub_rodzinnym_domu_dziecka.pdf
PDFZKDR-04 Informacja_o_osobach_mogących_wyświetlać_Kartę_w_formie_elektronicznej.pdf

dodatkowe informacje
PDFObjaśnienia_do_wniosku1.pdf
PDFInstrukcja_-_jak_wypełnić_elektroniczny_wniosek_o_mKDR.pdf
PDFInstrukcja_-_jak_wypełnić_wniosek_o_ZKDR-04.pdf

 

 


 

 

Szukaj na stronie