Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wersja dla słabowidzących
slider-1.jpeg

KDR - Wnioski do pobrania

W sprawie pytań, a zwłaszcza jeżeli Państwo się przymierzają do złożenia wniosku  Kart Dużej Rodziny drogą elektroniczną, zalecamy uprzedni kontakt telefoniczny pod  nr tel. 774447626, aby uniknąć niepotrzebnych błędów i problemów związanych z tą formą składania wniosku, która na dzień dzisiejszy niestety nie jest najprostszym i najszybszym sposobem składania wniosku. Prosimy zatem o uprzedni  wcześniejszy kontakt telefoniczny. Obecnie w związku z pandemią pracujemy w trybie rotacyjnym, tym bardziej prosimy o sprawdzenie na podstronie KDR - Kontakt i odbiór kart, czy w danym dniu Państwa wizyty pracownik zajmujący się KDR będzie na miejscu.


Rodzicom którzy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci zalecamy pobranie wzoru wniosku oraz wzoru oświadczenia według naszego własnego opracowania, niniejsze wzory są objętościowo mniejsze i czytelniejsze od tych oryginalnych wniosków, a to sprawia że się je wygodniej wypełnia.


PDFWniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu (nowy z dnia 09.06.2021r..pdf (711,03KB) (stronę 1 i 4 wypełnia się tylko danymi wnioskodawcy, natomiast strony 2 i 3 wypełnia się osobno dla każdego kolejnego członka rodziny). W przypadku rodziców którzy kiedykolwiek łącznie mieli na utrzymaniu troje dzieci ważnym jest, aby te dzieci wraz z obecnymi nazwiskami, PESELAMI, imionami i nazwiskami rodowymi swych rodziców, miejscami zamieszkania (jeżeli nie są zameldowane już w miejscu zamieszkania swych rodziców) również wykazać we wniosku właśnie na stronach 2 i 3, pomimo tego, że zgodnie z ustawą o KDR karty dorosłym dzieciom powyżej 25 roku życia się nie należą.


PDFZKDR-03 Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej (wzór OPS Krapkowice).pdf (456,67KB) (na oświadczeniu mamy możliwość wpisania obu rodziców oraz zaznaczenia który z nich jest wnioskodawcą, a następnie wypisujemy kolejno imiona i nazwiska dzieci wraz z PESELAMI)

 
Wniosek i załączniki ze strony ministerstwa:

PDFWniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu (z czerwca 2021).pdf (99,53KB)
PDFOświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej - ZKDR-03.pdf (78,16KB)
PDFOświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej - ZKDR-01.pdf (79,57KB)
PDFOświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - ZKDR-02.pdf (77,55KB)
PDFInformacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzeniach mobilnych - ZKDR-04.pdf (88,98KB)


Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku można pobrać również bezpośrednio ze stron ministerstwa:
https://www.gov.pl/web/rodzina/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziniy-lub-wydanie-duplikatu
 

Szukaj na stronie